A Körmend száz pont fölé jutott, simán verte a DEAC-ot

Vágvölgyi Bálint 2019-01-09 19:44:00
A Rába-partiaknak ez volt az első meccsük az évben.

Ahogy az várható volt nem feltartott kezekkel érkezett Körmedre a DEAC - írja a BB1, kosaras szakportál. Az elszántság mellé azonban nem társult “feszes védekezés”, pontgazdagra sikerült az első negyed. Ferencz ugyan triplákkal sokkolt a találkozó elején, de Ivosev, és főleg Boriszov pontjainak köszönhetően sokáig szoros volt a játékrész. Hol mindent bedobtak a csapatok, hol, megmosolyogtat hibák után, percekig egyik csapat sem talált be. Végül a hazaiak céloztak jobban a nagy rohanásban. 30-22.

A nyolcpontos előny birtokában megnyugodott a Körmend, már a 20. másodpercben közé tette a lélektanilag fontos “tízet”. A DEAC azonban nem engedte, hogy túl gyorsan eldőljön az összecsapás, Manigat triplája után öt pontra visszakapaszkodtak, a meglehetősen feszült hangulatú mérkőzésen. Továbbra is sok volt a hiba mindkét oldalon. A vasiak minden erőfeszítésük ellenére nem tudták lerázni a motivált vendégeket, három perccel a nagyszünet előtt már csak kettő volt közte. Eszmélt azonban a Egis Körmend. Ferencz és Hammonds is betalált távolról, tíz lett közte, és ezen már csak egy Ivosev tripla tudott valamennyit kozmetikázni. 55-48.

A második félidő, az egész mérkőzésen jól játszó, Price kosarával indult, ez meg is adta az alaphangot a második játékrésznek. A Körmend egyre koncentráltabban játszott, és az egyre jobban nyíló olló, szemmel láthatóan megzavarta a DEAC-ot. Mínusz tizenötnél, hat perccel a harmadik negyed vége előtt, Berényi mester még egy időkéréssel megpróbálkozott, de a remélt eredmény elmaradt. A nagyon jól játszó Körmend gyorsan 21 pontra növelte előnyét. 86-62.

Ekkora különbségnél az utolsó negyed csak formaság volt. Ennek ellenére feszült hangulatú, sok hibával tarkított negyedet láthattak a nézők, aminek az egyetlen tétje az volt, mikor éri el a 100 pontot a Körmend. Erre végül három perccel a vége előtt került sor, Bradford duplája után 101-78 volt az eredményjelzőn.

A második félidőben szenzációsan játszó Egis Körmend megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Egis Körmend – DEAC 113-82 (30-22, 25-26, 31-14, 27-20)

Bajnokság, 15. forduló
Körmend Városi Sportcsarnok
Pálla Z., Török R., Boros T. (Nagy J.)

Egis Körmend: Thames 4, Price 18/3, Ferencz 18/12, Hammonds 21/3, Delas 6. Cserék: Csorvási 10, Takács 2, Oroszi -, Lajsz -, Bradford 18/6, Németh 16/6

DEAC: Dugat 16/3, Manigat 19/6, Boriszov 15/9, Ivosev 15/9, Amigo 7. Cserék: Polyák -, Velkey -, Omenaka 6, Bognár 4, Kosa -.

(via BB1)

Az önkormányzat bevonásával fog bármi is történni a szombathelyi Nagyszállóval

A parkoló kérdésben is minden segítséget meg fog adni a városvezetés.

Nyakkitekeréssel fenyegette a kalauzt a szombathelyi vonaton egy férfi

Annak ellenére szállított kerékpárt, hogy azon a járaton a kerékpár szállítása tilos volt.

2027-től új villanyvonatok járnak Szombathely és Budapest között

Az óránkénti 160 kilométeres sebességre képes ötrészes járművek hossza 106,2 méter, az ülőhelyek száma a nyári és téli üléselrendezéstől függően rugalmasan változtatható.

Zöld Bajnok díjat nyert Szombathely

Szombathely minden várakozást felülmúlt.

Győrszentivánon két rákkeltő anyag tekintetében veszélyeztetettség áll fenn

Elkészült a civil légszennyezettség-mérés szakmai értékelése.

Homlok ne hazudj! Erzsi takarodj!

Felirat jelent meg a Haladás Sportkomplexum oldalán.

Magyar Péter: Nem úszhatja meg a maffiaállam feje, Orbán Viktor

Több ezer fő vett részt Magyar Péter budapesti tüntetésén.

Átépítik a szombathelyi Sportliget rendre víz alá kerülő sétányát

A tervezésnél a dozmati víztározó kapacitásában bíztak.

Dézsi: Borkai egy tátongó seb Győr lelkén és testén

Mesterséges intelligenciával szerkesztett videók léteznek csak Dézsi szerint, olyan nem, amivel zsarolni lehetne.

A szombathelyi börtönbe akart drogot csempészni a győri férfi

Mobiltelefonok és adathordozók is voltak a csomagban.

„Magukat kihuzatták” – közzétette a hangfelvételt Magyar Péter

Varga Judit volt igazságügyi miniszter beszél a felvételen arról, hogy fideszes politikusok kihúzatták a nevüket a Völner-Schadl-ügy irataiból.

Zebrán gázolt a szentgotthárdi nő

A balesetben a sértett nyolc napon túl gyógyuló súlyos sérülést szenvedett.

Kuznyecov: minden győri álma a feljutás

A második helyen álló győriek hátránya hét pont a listavezető Nyíregyháza mögött, utánuk azonban nagyon szoros a mezőny.