Fotó: Egis Körmend Hivatalos Facebook-oldala
ugytudjuk.hu
2018. október 6. szombat, 19:47
Első hazamai meccs, első győzelem.

Szombat este a második forduló rangadóján az Egis Körmend az Alba Fehérvár csapatát látta vendégül. Remekül kezdte a találkozót a hazai együttes, amely Ferencz és Bergstedt vezérletével már az első negyedben 15 pontos előnyre tett szert. (27-12). A második tíz percben felváltva estek a kosarak. A vendégektől Heath próbálta tartani a lépést a vasiakkal, akik azonban a második etapot is megnyerték, így 17 pontos különbséggel vonultak az öltözőbe a csapatok, írja a BB1, kosaras szakportál.

A nagyszünet után sem változott a játék képe: mindkét oldalon hullottak a pontok, a Körmend nem engedte közelebb jönni a fehérváriakat. Bradford kettesével lépett hatvan pont fölé a hazai együttes (61-44), majd Csorvási talált be büntetőkből. A harmadik negyed utolsó momentumaként Price dobott egy kettest, így ezt a tíz percet is nyerte a Körmend (66-48).

Hammonds zsákolása után már 20 volt közte, majd Heath középtávolról szerezte meg az Alba ötvenedik pontját. Heath továbbra is termelte a kosarakat, a vendégek pedig próbáltak zárkózni és öt perccel a vége előtt 15-re csökkentették hátrányukat (74-59). Innen azonban már nem volt visszaút a fehérváriak számára, akik bár a zárófelvonást egálra hozták, végül 83-65-ra kikaptak.

Egis Körmend - Alba Fehérvár 83-65 (27-12, 15-13,24-23,17-17)

V: Benczur T., Ádám J., Goda L. (Gincsai Dr.)

Körmend: McNeaill 8, Price 13/3, Ferencz 18/12, Hammonds 18, Bergstedt 11 Csere: Bradford 5/3, Németh 1, Csorvási 4, Bán 3, Lajsz 2.

Alba: Cartwright 10/3, Boykins 17/6, Filipovity 1, Lóránt 5, Heath 24/12 Csere: Freeman 6, Bullock -, Varga -, Tóth 2.