A Savaria mozi büféjének pályáztatásának elmaradása miatt 66 millió forinttal lett szegényebb Szombathely

Farkas Bazsi 2020-02-28 09:42:00
Tizenöt éven keresztül nettó 366 ezer 800 forintért bérelték a büfét, most 1 millió 100 ezer forintért találtak rá új bérlőt.

Rengetegszer foglalkoztunk már a Savaria Mozi büféjével. A büfét 15 éve ugyanaz a cég, a Café 5 Kft. bérli, pontosabban most már csak bérelte. A cég még Ipkovich György (MSZP) polgármestersége alatt nyerte el a bérleti jogot, akkor 10 évre. Ez 2015-ben járt le. Azóta azonban nem írtak ki pályázatot a fideszes városvezetők, hanem a jogi kiskapukat kihasználva előbb kétszer egy évre, majd végül három évre hosszabbítottak bérleti jogot a cégnek.

A tavaly munkához látott új többség aztán úgy döntött, hogy a 2019 december 16-án megszűnő bérleti szerződést már nem hosszabbítja meg, hanem új pályázatot írnak ki. A pályázati anyag el is készült, első körben 6 pályázat érkezett be

Privatizálná a fideszes városvezetés a Savaria Mozit

Farkas Bazsi Vajon kinek akarják kijátszani a tavaly közel 83 millió forint bevételt produkáló intézményt? Nem egyszer írtunk már a szombathelyi Savaria Mozi büféjével kapcsolatos furcsaságokról. Az egység reggel 8-tól este 24 óráig van nyitva, 131 négyzetméter, a helyiséget mégis csupán összesen 393 ezer plusz ÁFÁ-ért bérli a Café 5 Kft.

Már ekkor lehetett látni, hogy a büfét jóval áron alul adták bérbe. Ezt a pályázatot ugyanis egy több, mint 800 ezer forintos ajánlattal nyerte volna az egyik pályázó, hacsak nem követett volna el formai hibát. De elkövette, és nem csak ő, de a második legmagasabb árat kínáló pályázó is. A közbeszerzési szabályok értelmében új pályázatot kellett kiírni.

Ennek eredményét tegnap ismertették a közgyűlésen. A kiírást az Eurosolving Kft. nyerte el, a cég netto 1 millió 100 ezer forintot fizet majd havonta a helységért. És itt érdemes egy gyors számolást végezni.

• A Café 5 Kft. 2005-ben 10 évre nyerte el a kávézó és a büfé üzemeltetési jogát.
  • Ez idő alatt végig fix 366 ezer 800 forint nettó bérleti díjat fizetett havonta.
  • Vagyis nettó bérleti díjjal számolva, a városnak, egészen pontosan a helység tulajdonosának az Agorának, 22 millió 8 ezer forintot fizetett a cég.
  • A mostani versenyeztetésen 1 millió 100 ezer forintos havi bérleti díj folyik majd be az intézménybe.
Ez ugyancsak 5 évet számolva 66 millió forintot jelentett volna.

Annyit azért tegyünk hozzá a korrektség miatt, hogy december közepétől a cég már nem a nettó 366 ezer 800 forintot fizette, hanem 524 ezer forint + ÁFÁt. Ekkor volt ugyanis az az összeg, amivel a Café 5 Kft. az első pályázatra bejelentkezett.

És, hogy mit is tud az egy kis süteményt, egy kis kávét áruló üzlethelyiség? Nagyjából annyit, hogy a második pályázatban a mostani bérlő, 890 ezer 800 forint + ÁFÁ-t fizetett volna havonta, csak tovább bérelhesse az üzletet.

Mindezt egyébként úgy, hogy a Café 5 az Opten adatai szerint folyamatosan csak a nagyon komoly veszteséget termeli

Az önkormányzat bevonásával fog bármi is történni a szombathelyi Nagyszállóval

A parkoló kérdésben is minden segítséget meg fog adni a városvezetés.

Nyakkitekeréssel fenyegette a kalauzt a szombathelyi vonaton egy férfi

Annak ellenére szállított kerékpárt, hogy azon a járaton a kerékpár szállítása tilos volt.

2027-től új villanyvonatok járnak Szombathely és Budapest között

Az óránkénti 160 kilométeres sebességre képes ötrészes járművek hossza 106,2 méter, az ülőhelyek száma a nyári és téli üléselrendezéstől függően rugalmasan változtatható.

Zöld Bajnok díjat nyert Szombathely

Szombathely minden várakozást felülmúlt.

Győrszentivánon két rákkeltő anyag tekintetében veszélyeztetettség áll fenn

Elkészült a civil légszennyezettség-mérés szakmai értékelése.

Homlok ne hazudj! Erzsi takarodj!

Felirat jelent meg a Haladás Sportkomplexum oldalán.

Magyar Péter: Nem úszhatja meg a maffiaállam feje, Orbán Viktor

Több ezer fő vett részt Magyar Péter budapesti tüntetésén.

Átépítik a szombathelyi Sportliget rendre víz alá kerülő sétányát

A tervezésnél a dozmati víztározó kapacitásában bíztak.

Dézsi: Borkai egy tátongó seb Győr lelkén és testén

Mesterséges intelligenciával szerkesztett videók léteznek csak Dézsi szerint, olyan nem, amivel zsarolni lehetne.

A szombathelyi börtönbe akart drogot csempészni a győri férfi

Mobiltelefonok és adathordozók is voltak a csomagban.

„Magukat kihuzatták” – közzétette a hangfelvételt Magyar Péter

Varga Judit volt igazságügyi miniszter beszél a felvételen arról, hogy fideszes politikusok kihúzatták a nevüket a Völner-Schadl-ügy irataiból.

Zebrán gázolt a szentgotthárdi nő

A balesetben a sértett nyolc napon túl gyógyuló súlyos sérülést szenvedett.

Kuznyecov: minden győri álma a feljutás

A második helyen álló győriek hátránya hét pont a listavezető Nyíregyháza mögött, utánuk azonban nagyon szoros a mezőny.