Sajátos nevelési igényű tanulókat támogatott a SZOVA

Farkas Bazsi 2023-04-05 08:14:20
56 kisdiák kapott ingyenes belépőt az ország legnagyobb szabadtéri játszóparkjába, a Kalandvárosba.

A Bercsényi Miklós Általános Iskola szombathelyi, illetve Szombathely környéki iskolák számára hirdetett meg játékos vetélkedőt sajátos nevelési igényű (SNI) tanulók részére, „Sikerülhet Neked Is” megnevezéssel.

– A verseny célja, hogy versenyzési lehetőséghez, megmérettetéshez, sikerélményhez juttassuk azokat a gyerekeket is, akik akár tanulási, akár más jellegű nehézségekkel küzdenek – mondta el Bajánné Kereszti Judit szervező, az Eltérő bánásmód munkaközösség vezetője.

Fotó: szova.hu

A versenyre nyolc iskola tizennégy csapata nevezett: öt az I. korcsoportba (1-2. osztályosok), kilenc csapat a II. korcsoportba (3-4. osztályosok).

- és a rendező: Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános iskola

A versenyen játékos logikai feladatokat, rejtvényeket kellett a gyerekeknek megoldaniuk. Korcsoportonként kilenc feladatot kellett teljesíteni 50 perc alatt.

Összesen 56 kisdiák vett részt az eseményen, melynek egyik fő támogatója a SZOVA Nonprofit Zrt. volt. Minden lurkónak fülig ért a szája, miután Kovács Cecília vezérigazgató az eredményhirdetésen közölte, hogy mindenki ingyenes belépőt kapott az ország legnagyobb szabadtéri játszóparkjába, a Kalandvárosba.

A legeredményesebb csapat egyébként mindkét korcsoportban a Bercsényi iskola Törpészek és Észforgatók csapatai lettek, de házigazdaként ők versenyen kívül indultak.

Közös listát állít Budapesten és az EP-választáson a DK, az MSZP és a Párbeszéd

A közös EP-lista vezetője Dobrev Klára lesz, a lista első négy helyét a DK kapta.