Az Egis Körmend esélyt sem adott a ZTE-nek a szomszédvári rangadón

ugytudjuk.hu 2021-12-27 19:43:00
Az elején még vezetett a vendég csapat, aztán Ferencz Csabáék megrázták magukat.

Az első fordulóból maradt az év utolsó hetére az Egis Körmend – Zalakerámia ZTE KK mérkőzés.

Körmendi pontos nyitásra zalai válasz érkezett, majd a harmadik perc elején második kosarát szerezte a Körmend, amire a negyedik minutum kezdetén Guyton válaszolt (4-4). Négy hazai pontot hoztak a következő másodpercek, viszont Horti triplája és Guyton duplája villámgyors zalai fordítást eredményezett. Hét perc után egyenlő (13-13) volt az állás, amin Gordon egy jó büntetője módosított. Guyton hármasa volt pontos, átvette a vezetést a ZTE, majd Wilson is betalált - írja tudósításában a BB1.hu, kosaras szakportál. A negyed utolsó három percében megtorpantak a hazaiak, amit kihasznált a Zete: 14-21-gyel zárult az első tíz perc.

Gyors pontváltással kezdődött a második negyed, majd Holton és Stokes is elsüllyesztett egy-egy triplát. Parks két büntetője is talált, de Ferencz két egymást követő hármasa is pontos volt (26-28). Időt kértek a vendégek, de nem segített: hazai dupla, majd Henry-tripla, és már a Körmend vezetett (31-28). Mindkét oldalon rontott támadások következtek, így nem változott az eredmény a negyed közepéhez érve. Most a ZTE ragadt be, 33-28-nál időt is kért a vendég kispad. Guyton csak egy büntetőt dobott be, a tízpontos vezetésért támadhatott a Körmend, ami Ferencz triplájával lett meg (40-29). A félidőt végül 42-35-re nyerte a házigazda.

Újra tíz fölé tornázta a különbséget a Körmend, a második félidő második percének elején időt is kért a ZTE. Parks triplájával közelítettek a vendégek, Guyton kettesét pedig már hazai időkérés követte (48-44). Durázi triplája volt jó, Szavics büntetői is találtak, újra a tízet közelítette a differencia (53-44). Sorozatban öt ZTE-pont következett, de ismét egy Durázi-tripla törte meg a vendégek sorozatát (56-49). Innen már csak a hazaiak dobtak kosarat: Gordon gól jó plusz büntető-akciója visszaállította a tízpontos különbséget, a harmadik negyedet pedig 64-49-nél zárták le a csapatok.

Tartotta a 15 pont körüli előnyét a Körmend, nem tudott közelebb férkőzni a ZTE a záró etap elején sem. Sőt, hat perccel a vége előtt már 21-gyel vezetett a vasi együttes (76-55), ahonnan már nem volt visszaút a vendégeknek: 85-71-re nyert a Körmend.

Egis Körmend – Zalakerámia ZTE KK 85-71 (14-21, 28-14, 22-14, 21-22)

Bajnokság, 1. forduló
Körmendi Városi Sportcsarnok
V.: Cziffra Cs., Goda L., Szilágyi B. (Forrai S.)

Körmend: Stokes 11/6, White 11/3, Martinez 2, Szavics 11, Gordon 19. Csere: Ferencz 15/9, Durázi 10/6, Henry 6/3, Takács K. -, Krivacsevics -.

ZTE: Parks 11/3 Guyton 19/6,, Polster 2, Barnett 13/3, Horti 5/3. Csere: Holton 18/12, Wilson 3, Németh Á. -, Révész -, Bonifert -.

Közös listát állít Budapesten és az EP-választáson a DK, az MSZP és a Párbeszéd

A közös EP-lista vezetője Dobrev Klára lesz, a lista első négy helyét a DK kapta.