Nagyon elverte a Szolnok az Egis Körmendet

Már az első negyedben 10 ponttal húztak el a házigazdák.

Szolnoki Olaj KK - Egis Körmend 97-63 (24-14, 17-19, 24-17, 29-13)

Bajnokság, 7. forduló
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Papp P., Minár L. (Várhalmi Zs.)

Szolnok: Warner 17/3, Kovács -, Rudner 3/3, Subotic 16/6, Cakarun 23, Csere: Juhos 5/3, Badzim 16/6, Pongó 11/9, Pallai -, Zsíros 3/3, Taiwo -, Gilszki -,

Körmend: Thames 9/3, Mócsán 10/3, Takács 2, Durázi 5, Taylor 15, Csere: Ireland 6, Ferencz 3/3, Tóth 2, Mosely 2, Németh 6, Oroszi -, Balogh 3,

Fotók: Olajbányász

A találkozón a vendégek szerezték meg a labdát a feldobás után, de egyik csapat sem tudott az első támadásából kosarat szerezni. Az első kosarat Takács szerezte meg a körmendiektől, majd a hazaiaktól Rudner szerzett kosarat a hármasról. (3-2) Egy 10-4-es futást sikerült a szolnokiaknak csinálniuk Suboticnak és Warnernek köszönhetően, így jelentősebb fölényre tettek szert a hazaiak. (13-6) A negyed közepén, miután Juhos beütötte második faultját; reklamálásért Juhos és Kovács is technikait kaptak. Pongó a hármasról, csapattársa Subotic pedig egy ziccert dobott miután a körmendiek időt kértek. (18-10) Badzim büntetői után már tíz pont volt a két csapat között a különbség. Ferencz már három faulttal rendelkezett három perccel az első tíz perc vége előtt. Fél perccel a negyed vége előtt még Cakarun szerzett kosarat, erre még Thames tudott válaszolni, így tíz pontos hazai vezetéssel zárult az első negyed. 24-14

Mindkét oldalon egy-egy kosár született a második etap elején, majd egy kisebb kosárcsend született, amit Juhos egy középtávolival, majd triplával tört meg. (31-18) Thames ziccere után a hazaiak időt kértek. (31-22) Előbb Mócsán talált be a tripláról, majd Durázi és Taylor szerzett kosarakat, amivel hét pontra zárkóztak a körmendiek. (35-28) Mócsán büntetőit követően hat pontra zárkóztak a vendégek, de Cakarun még az utolsó másodpercekben szerzett egy kosarat, így nyolc ponttal vezettek a hazaiak. 41-33

Mócsán kosarával folytatódott a szünet után a mérkőzés, majd erre Cakarun válaszolt. Mindkét csapat keményen védekezett, így többször hibáztak a csapatok. Kis ideig nem született kosár, majd Pongó egy szép egy-egy elleni támadásból talált be a hármasról valamint csapattársa Subotic kis idő múlva kosarat szerzett, ekkor a vendégcsapat időkéréshez folyamodott. (47-37) Ireland talált be először, majd Ferencz a hármasról és Taylor kosarát követvén a szolnokiak időt kértek. (51-44) Cakarun volt aktívabb az időkérést követően a hazaiaktól, míg a vendégektől Taylor és Thames. Badzim még az utolsó percben szerzett egy triplát, majd Cakarun dobott kosarat a negyed végén. 65-50

Az utolsó felvonást a hazaiak jól kapták el, hiszen két könnyű ziccert szereztek, ekkor a körmendiek időt kértek másfél játékperc elteltével. (69-50) Németh gyorsan; kétszer is betalált, így a hazaiak időt kértek. (69-54) Az időkérés után Badzimnak sikerült tiszta dobóhelyzetet teremteni, amit ki is használt, majd egy szerzett labda után Warner zsákolásával már húsz ponttal vezettek a szolnokiak. Tóth kosarára Pongó válaszolt egy triplával, majd a körmendiek cseréltek. Warner kosara után megint időt kértek a vendégek. (79-56) Warner és Badzim is többször betalált, így tovább növelték csapatuk előnyét. (86-56) Mócsán egy szép középtávolival törte meg a körmendiek kosárcsendjét. A szolnokiak lehetőséget akartak adni még Gilszkinek is, de ehhez Suboticnak faultolnia kellett, hiszen nem jeleztek az asztaltól a bírók felé. A körmendiektől Balogh talált még be, majd Zsíros tudta tovább növelni a pontjaikat egy triplával, így 31 ponttal nyert a Szolnok. 94-62 - tudósított a bb1.hu.

Közös listát állít Budapesten és az EP-választáson a DK, az MSZP és a Párbeszéd

A közös EP-lista vezetője Dobrev Klára lesz, a lista első négy helyét a DK kapta.